Aktualności

Aktualności

Dożynki Gminne Bierdzany 2023

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w dniach 8-10 września, w Bierdzanach. Świętowanie rozpoczęło się już w piątek, a zakończyło w niedzielę.

Mieszkańcy Bierdzan przygotowali się do imprezy perfekcyjnie, zadbali o wystrój swoich posesji i świetnie przygotowali całe wydarzenie. W najważniejszy dzień świętowania, a więc w niedzielę, obchody dożynkowe rozpoczęły się mszą św., po której barwnym korowodem mieszkańcy gminy, poszczególnych sołectw, jak i przybyli goście, udali się w kierunku namiotu biesiadnego.

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich gości, oraz przekazaniu chleba na ręce wójta gminy, jak i całej rady gminy, przyszedł czas na świętowanie.

Na przybyłych czekał słodki poczęstunek, napoje i inne punkty gastronomiczne, ale przede wszystkim bogaty program artystyczny. Były też karuzele dla najmłodszych i inne atrakcje.

Najważniejszym elementem dożynek, a więc święta plonów, jest chleb wypieczony z tegorocznych zbóż. Drugim ważnym elementem są korony dożynkowe, prezentowane m.in. podczas korowodu. Zrobiły one duże wrażenie, przepięknie i pomysłowo uplecione i udekorowane, symbolizujące trud i pracę ludzkich rąk.

Gospodarzom tegorocznych dożynek gminnych należą się ogromne podziękowania i oklaski, a szczególnie dla Pani Sołtys, która była motorem napędowym całego przedsięwzięcia, i jednym słowem - wszystko zagrało tak, jak powinno.

Ale podziękować należy również strażakom, klubowi sportowemu LZS i wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Bierdzan, wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i zrealizowania imprezy. Dziękujemy za gościnę.

Marek Golla

Dożynki Gminne Bierdzany 2023

Autor zdjęć: 
Marek Golla