Aktualności

Aktualności

OSP - Kotórz Wielki – przekazanie nowego wozu strażackiego

W sobotę 21 maja 2022 r. Ochotnicza Straż Pożarna z Kotorza Wielkiego obchodziła szczególną uroczystość. Odbyło się oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego, zakupionego 2021 r. do pododdziału jednostki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji wszystkich strażaków. Na placu przed remizą był też apel, podczas którego oficjalnie wręczono kluczyki do samochodu.

Poniżej dokładny opis pojazdu i jego właściwości, autorstwa Rafała Twardawskiego:

Samochód nabyty przez Ochotniczą Straż został zakupiony 2021r. Pojazd ten został zabudowany przez firmę WISS.

W produkcji wozu wykorzystano podwozie marki MAN, z silnikiem o mocy 290 koni mechanicznych. Samochód jest wyposażony w pompę dwuzakresową szwedzkiej firmy Ruberg, o wydajności 2400 litrów na minutę, która tłoczy wodę do zbiornika o pojemności 4000 litrów. Dodatkowo w pojeździe znajduje się zbiornik na środek pianotwórczy, o pojemności 400 litrów.

Ponadto wóz wyposażony jest w działko pianowe zamontowane na dachu zabudowy, automatycznie wysuwa się maszt oświetleniowy, a także wyciągarka o uciągu 8 ton.

W 7 skrytkach znajduje się sprzęt specjalistyczny, służący do wszelkiego rodzaju działań, począwszy od usuwania powalonych drzew, po gaszenie pożarów.

Samochód wyposażony jest w defibrylator AED.

Marek Golla

Przekazanie nowego wozu strażackiego

Autor zdjęć: 
Krystian Komor