Aktualności

Aktualności

Turniej w Turawie

Dnia 16 marca 2019 w Hali Sportowej im. Joachima Halupczoka w Turawie odbył się turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Turawa. Organizatorem turnieju było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, a odbywał się on w ramach projektu Miro Deutschefussballschule i był przeznaczony dla młodych adeptów sztuki piłkarskiej z rocznika 2009 i młodszych szkolących się w tychże szkółkach.

Turniej obfitował w bramki, emocje, spięcia, sytuacje bramkowe oraz piękne interwencje bramkarzy. Nasza drużyna z Kotorza Małego, będąca najmłodszą i najmniej doświadczoną spośród startujacych ekip (złożona w głównej mierze z dzieci z rocznika 2012 i 2013 i wsparta zaledwie 4 zawodnikami z rocznika 2009 i 2010) dzielnie stawiała opór wszystkim 4 rywalom, z którymi musiała się mierzyć, walcząc w każdym meczu niczym stado lwów. To poświęcenie i determinacja zostały nagrodzone bramką strzeloną w meczu przeciwko drużynie ze Strzelec Opolskich, która dla wszystkich zawodników, ich rodziców i trenera znaczyła dużo więcej, niż niejeden zwycięski mecz! W ten oto sposób młoda drużyna z Kotorza zaskarbiła sobie sympatię niejednego widza obserwującego z trybun przebieg turnieju, a człowiek zaczął sobie zadawać pytanie "I na co komu ta Liga Mistrzów?...". Za to wszystko należą im się gromkie brawa i wielkie gratulacje!!!

Z "dziennikarskiego" obowiązku dodam, iż w turnieju, poza gospodarzami, uczestniczyły zespoły z Ozimka, Jemielnicy, Strzelec Opolskich oraz po dwa zespoły z Chrząstowic oraz Bogucicy. W finałowym meczu zespół z Ozimka pokonał drużynę z Chrząstowic, a wręczenie pamiątkowych medali, pucharów i nagród dla najlepszych zawodników poprzedziły przemówienia przewodniczącego TSKN pana Rafała Bartka oraz będącego patronem turnieju Wójta Gminy Turawa pana Dominika Pikosa.

Wielkie podziękowania dla organizatorów, zawodników, trenerów, rodziców, postronnym kibiców, gospadarza obiektu oraz wszyskich pozostałych osób, które dołożyły choćby małą cegiełkę do tego, aby turniej można było określić mianem udanego! Brawo Wy!

Kamil Adamus

Turniej Turawa

Autor zdjęć: 
Marek Golla