Aktualności

Aktualności

Kotorski Koncert Organowy

23 października 2022 r. w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Kotorzu Wielkim odbył się niesamowity koncert organowy Magdaleny Jończyk - mieszkanki okolicznej Zawady. Koncertem dyplomowym przed komisją egzaminacyjną kończył naukę w szkole muzycznej. Kotorskie organy zabrzmiały pełną klasą barw i dźwięków roznoszonych po murach naszej świątyni. Zadanie wykonała perfekcyjnie, wręcz zawodowo. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej szkoli wiele muzyków organowych. Wśród nich znalazła się Magda, która przez pięć lat pod fachowym okiem mgr. Łukasza Sadło szkoliła swoje umiejętności. Koncert zakończył się owacjami na stojąco, których nie było końca. Magda podziękowała swoim rodzicom, wychowawcy oraz komisji egzaminacyjnej. Mamy nadzieję, że organistka zasili szeregi naszych parafialnych muzyków oraz że tego typu koncerty będą odbywać się częściej w naszym parafialnym Kościele.

W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili:
Wicedyrektor DIMK mgr. Ewelina Szendzielorz
mgr. Michał Blechinger oraz mgr. Łukasz Sadło.

Utwory wykonywane:

  1. Jan Sebastian Bach-Preludium i Fuga c-moll BWV 549
  2. Jan Sebasian Bach-Preludium chorałowe adwentowe „Nun komm,der Heiden Heiland BWV 659''
  3. Jeremiach Clarke- „Trumpet Voluntary”
  4. Max Reger – Preludium Chorałowe „Liebster Jezu,wir sind hier”
  5. Théodore Dubois- „Toccata G-dur”

 

Kotorski Koncert Organowy

Autor zdjęć: 
Magdalena Jończyk